Хвилі рідної душі


Эта запись также доступна на: Russian

Фонтан "Рошен" в Виннице

Дозволивши мені погостювати годинку-другу в минулому, вінницька машина часу виділила мені в теперішньому часі тільки можливість пообідати. А ближче до вечора без зволікання викинула мене в справжнісіньке майбутнє, в якому вдалося поспостерігати за явищем практично космічного рівня.

Карта Винницы

Якщо подивитися на карту Вінниці, то навіть недосвідченим оком можна помітити одне цікаве місце. Місто стоїть на річці Південний Буг, яка робить красивий вигин саме навколо центру міста. А на одному з поворотів річки в цьому місці розташувався єдиний у Вінниці острів – острів Кемпа. Місце саме по собі досить мальовниче. Так вже склалося історично, що саме тут розташувалося одне з найвідоміших в Україні кондитерських виробництв – шоколадна фабрика “Рошен”. І ось одного прекрасного дня керівництво корпорації “Рошен” згадало про те, наскільки прекрасна територія у Вінниці, яка їх оточує. У зв’язку з цим виникла ідея привести до ладу набережну Південного Бугу між головним вінницьким мостом по вул. Соборній і безпосередньо будівлею фабрики.

Роботи з благоустрою, що включали реконструкцію набережної, встановлення ліхтарів та розчистку русла річки, були завершені до осені 2011 р., і вже 4 вересня відбулася урочиста церемонія відкриття комплексу. Головною ідеєю і перлиною місця став, звичайно ж, найбільший в Європі фонтан на воді, який назвали на честь компанії, за рахунок якої він і виник. Щоб ви зрозуміли масштабність об’єкта, наведу кілька тактико-технічних характеристик. Фонтан здатний випускати у вертикальному напрямку струмінь води заввишки 60 м – це в два рази вище стандартної панельної дев’ятиповерхівки. Фронтальний розліт води (в горизонтальній площині) ще більш вражаючий – до 140 м (довжиною півтора футбольних поля!). Фонтан може формувати проекційний екран з бризків води (!) розміром 16 x 45 м – вдома по телевізору і навіть на величезній плазмі ви так кіно явно подивитися не зможете. 🙂 Церемонію відкриття відвідало 70 тис. жителів Вінниці та гостей міста. У прямому ефірі подію транслювали такі всесвітньо відомі ЗМІ як EuroNews і Al Jazeera, а також ряд всеукраїнських телеканалів.


Фрагмент церемонії відкриття фонтану “Рошен” (2011, аматорська зйомка)

Перший сезон існування фонтану Рошен тривав недовго – лише до жовтня. А ось перший повноцінний сезон 2012 р. і всі наступні тривали повноцінний теплий сезон: з кінця квітня по кінець жовтня. Фонтан працює щодня з 14:00 до 22:00: у світлий час доби можна поспостерігати статичну програму, а ось найцікавіше – динамічне шоу – починається після заходу сонця.

Кожен сезон творці шоу представляють нову вечірню програму. На превеликий жаль я, ясна річ, тепер можу подивитися торішні програми тільки у відео на YouTube. А ось останню актуальну програму мені пощастило побачити наживо. Ну що я можу сказати – як взялася Вінниця підкорювати раніше ніким не підкорені висоти, так і робить це у всьому без винятку. Ми з Вами вже подивилися, як розумний підхід добре працює вдень. Ну а ввечері в нагороду за свою працю вінничани можуть спостерігати справжнє диво, створене через поєднання людського натхнення, сили води, витонченості музики та сучасних технологій у вигляді світлового і лазерного обрамлення шоу. І, звичайно ж, вони спостерігають все це не тільки самі, але і щедро діляться своїм надбанням з гостями рідної землі.


Промо-ролик від компанії-розробника фонтану “Emotion Media Factory” (2011 р.)

Програма “Хвилі рідної душі” – це справжній гімн любові до нашої рідної України. Рівень патріотичності того, що бачить глядач, просто зашкалює. Це так здорово, адже всім нам так часто не вистачає такого потрібного почуття єднання з Батьківщиною. Тут важливо відзначити, що програма ґрунтується не просто на традиційних українських образах і піснях, які, звичайно ж, мають місце. Наша українська традиція гармонійно розбавляється в даному випадку сучасністю у вигляді високотехнологічного лазерного шоу, українських образів, перероблених на сучасний комп’ютеризований манер. Ну і всіма улюблені пісні не завжди подаються в оригіналі – у частині випадків глядачі можуть насолодитися осучасненими версіями всім відомих хітів.


Програма “Хвилі рідної душі” (2014 р.)

Загалом, вражень море і під час перегляду з глибокої сплячки мало-помалу виходить почуття гордості за свою країну. Якщо хочете, почуття єднання нашого Заходу і Сходу, Півночі і Півдня – як би банально це не звучало і як би не намагалися сильні світу цього опошлити сьогодні це. На моїй пам’яті таке відчуття було лише одного разу, коли наша збірна з футболу пробилася в 1/4 Чемпіонату світу з футболу 2006 року. Ви напевно пам’ятаєте це божевілля, коли люди браталися на вулиці, незрозуміло звідки взялося море українських прапорів, народ святкував цілу ніч і, я впевнений, кожна людина тоді відчувала гордість за Україну незалежно від регіону проживання.

Як ви розумієте, це все сьогодні сповнилося зовсім новим змістом. Сьогодні питання єднання України перестало бути чимось абстрактним, тим, про що замислюються трошки раз на рік 24 серпня. Сьогодні, мабуть, вперше за 23 роки нашої незалежності народ почав усвідомлювати свою приналежність до цієї країни. Це питання нашого майбутнього. Упевнений, що всі ми разом з честю подолаємо усі випробування і вже завтра будемо жити в новій країні, яка стане взірцем торжества людської гідності для всього світу. Ну а вінницький фонтан – це перший крок довгого шляху, що дозволяє хоча б частини людей задуматися, перевернути свою свідомість і з ясним поглядом дивитися в майбутнє.


This entry was posted in Поїздки and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *