Нові тарифи на газ з 1 квітня 2015 р.


Эта запись также доступна на: Russian

Природный газ

Відповідно до вимог МВФ для отримання чергового траншу кредиту Україна взяла на себе зобов’язання підвищити тарифи на комунальні послуги для населення до “економічно обґрунтованого рівня“. Нагадаю, що остання серія подорожчання послуг ЖКГ пройшла протягом весниліта минулого року. На даний момент  відомі нові тарифи на окремі комунальні послуги та терміни їх впровадження. У зв’язку з цим пропоную розібратися, наскільки більше доведеться платити на цей раз. Формат такий самий як і раніше

За основу для розрахунків візьмемо ту ж квартиру на Холодній горі, згадану в статті про минулорічне подорожчання. Нагадую її характеристики. Однокімнатна квартира в районі Холодна гора у Харкові в дев’ятиповерхівці. Загальна площа квартири39,1 кв. м. Якщо з цієї площі відняти площу балконів, на які не виводяться батареї опалення, то отримуємо опалювальну площу. В даному випадку вона становить 35,5 кв. м. В квартирі прописана 1 особа.

В першу чергу були оголошені нові тарифи на газ і електроенергію. Тарифи на ці послуги, як і раніше, будуть єдиними по всій країні. Тарифи на інші послуги встановлюються місцевими комунальними підприємствамивід них на сьогоднішній день немає інформації про те, скільки ми будемо платити найближчим часом.

Отже, природний газ. У 2014 році послуга стала більше коштувати, починаючи з 1 травня. Потім Кабінет міністрів затвердив нові норми споживання природного газу, які почали діяти з 1 жовтня. До 1 жовтня норма споживання для нашої квартири-прикладу становила 9,8 куб. м на людину в місяць (норма для газової плити за наявності гарячого водопостачання). З 1 жовтня норма була знижена до 6 куб. м. Завдяки цьому тариф на газ знизився з 12,73 грн. / чол. до 7,79 грн. / чол. Тобто платити ми стали навіть менше, ніж до подорожчання в травні 2014 р.

Найближче подорожчання вартості газу для населення затверджено 3 березня. З 1 квітня вартість 1 куб. м газу для приготування їжі (наш випадок) складе 7,188 грн. / куб. м. За існуючої норми споживання тариф для нашої квартири (прописана 1 особа, лічильників немає) складе 43,12 грн. з чол. в місяць. Сім’я з 4 осіб, яка проживає в такій же або більшій квартирі, при цьому буде платити за газ 172,51 грн. Таким чином, газ з початку квітня подорожчає в 5,5 разів.

Подорожчання газу з 1 квітня 2015 р.

Приблизно таке ж багаторазове подорожчання чекає і на власників приватних будинків з встановленими газовими лічильниками. Враховуючи, що у цій ситуації людина не платить окремо за опалення, підігрів гарячої води (все це працює від газу), найбільш відчутно і одразу подорожчання вдарить саме по цій категорії населення. Зрозуміло, аналогічні зміни чекають і жителів багатоквартирних будинків, але, напевне, подорожчання в їх випадку розтягнеться на більш тривалий період.


This entry was posted in Поїздки and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments:

16 Responses to Нові тарифи на газ з 1 квітня 2015 р.

  1. вигонна ріта романівна says:

    я користуюсь газовою плитою більше не маю нічого напалюю 40 кубів газу.маю лічильника ,живу в селі.по які ціні платити за газ взимовий період ? субсидії немаю.

  2. Лариса says:

    подскажите, сколько я должна заплатить в апреле за 1 куб газа , и сколько уже буду платить в мае за 1 куб газа, проживаю в собственном доме, газовое отопление (котел).

    • мария says:

      Згідно постанови НКРКП від 03.03.21015 року ви сплачуєте: З 1 травня по 30 жовтня – 7.188грн. за 1 куб.м. За квітень ви сплатите – 3.600грн. за 1 куб.м. газу.

  3. Ковель says:

    Які норми на газ,якщо у мене немає духовки?

    • Alex Alex says:

      А для чого Ви використовуєте газ?

    • мария says:

      Є постанова КМ України №619, яка визначає види споживання газу і відповідні норми для кожного виду. Постанова містить вичерпний перелік видів споживання газу, до якого належать в тому числі: газова плита при наявності гарячого водопостачання. норма сподивання газу в цьому випадку з 1 квіиня 2015 року – 6 м. куб.газу, з 1 травня 2015 року – 3 м.куб. Проте ця постанова не містить такого виду споживання газу, як комбінована плита (газова поверхня та електрична духовка), або лише газова поверхня. Таким чином, люди, що мають або комбіновану плиту або лише газову повехню фактично витрачаються газу менше. а платят як за повноцінну газову плиту. Пропоную піднімати галас навколо цієї проблеми (я особисто направила лист на НКРЕКП з даною проблемою та власне у ПАТ “Полтавгаз”- повідомлення про те, що оскільки я не маю газової плити, то не знаю за якою нормою сплачувати за природний газ). приєднуйтесь. Зразок листа зможу вислати на електронну пошту.

  4. 555 says:

    Одного зрозуміти не можу звідки ціни 3600 і 7200 за 1000куб\м. Ми купуємо газ а на що його витрачаємо чи на приготування їжі чи на опалення чи підігрів води це вже наша справа. Чи може на опалення і підігрів води нам постачається якийсь особливий газ. Для прикладу якщо я купив лопату це моя власність і я можу копати нею глину, або пісок ціна на неї не буде різною взалежності що я нею копаю? А де економічне обгрунтування співвідношення даниїх цін?????????

    • Alex Alex says:

      Доброго дня! Економічне обґрунтування тарифів є тут: http://www.nerc.gov.ua/?id=14666

      • 555 says:

        Ви не зрозуміли чому за один і той самий товар різні ціни при його застосуванні. є ж норми споживання до 200 кубів більше і т.д. при чому оплата за газ чим більше використовуєш тим більше платиш. однак якщо взяти економуку оптом товар дешевший. Крім цього ПДВ податок поворотній чому тоді він не відшкодовується споживачам. не виключено що розмір ПДВ осідає в когось в кишенях але не в споживачів??????????

      • 555 says:

        і ще одне ви не знаєте цін транспортування газу для росії? чи часом вони не менші за ціни для споживачів в Україні?

  5. Наталья says:

    У меня семья из 4 человек -пользуюсь газовой колонкой и газовой плитой-расходую 50 кубов газа так что по счетчику я буду платить 360 гр- со счетчиком не выгодно!!!!!

    • Alex Alex says:

      Наталья, не соглашусь с Вами, с 1 апреля придётся платить существенно больше, чем 360 грн.
      Если у Вас есть и газовая плита, и газовая колонка, отопление централизованное, а в квартире прописано 4 человека, то норма потребления для Вашей квартиры составит 72 куб. м / мес. (18 * 4). Согласно новому тарифу (7,188 грн. / м³) Вы будете платить 517,54 грн. в месяц.
      После установки счётчиков и при сохранении текущего потребления Ваши затраты снизятся до 359,40 грн. – на 30,5%. Экономия за месяц составит более 150 грн.
      Понятно, что установка счётчиков стоит каких-то денег. Если узнать, сколько точно это стоит, можно легко посчитать сроки окупаемости счётчика.

      • Ольга says:

        Alex, я не согласна с Вами. Наталья права – сейчас, при наличии газовой колонки со счетчиком действительно не выгодно!!!!!! Норма на чел. 9 м3, умножьте на кол-во человек 4 и на тариф 7,188=258,77 . А если по счетчику: 50*7,188=359,4
        Где выгода??? Зачем нужен тогда счетчик??? Думаю для владельцев газовых колонок должен быть установлен другой тариф.

        • Alex Alex says:

          Ольга, после того, как Кабмин обновил нормы потребления газа (это произошло 29 апреля), снизив их в 2 раза, установка счётчика в случае Натальи действительно перестала быть выгодной, поскольку вместо 517,54 грн. она теперь будет платить 258,77 грн.
          Мой комментарий был актуален на 3 апреля, до этой “великой оптимизации”.

  6. Фома says:

    Найголовнiше те,що якщо немае лiчильника,то людина фактично беззахисна перед постачальником послуги,у даному випадку постачальником газу.Абоненту призначають платню не залежно вiд того споживав вiн газ,чи нi i cкiльки використав газу,чи е в нього грошi.Визнають боржником лише тому,що в квартирi е газова плита.

    • Alex Alex says:

      Фома, цілком згоден з Вами. З метою завершення цього безладу і був прийнятий Закон “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3533-17), що зобов’язує усіх споживачів встановити лічильники.
      Тому плюс майбутнього подорожчання в тому, що люди почнуть більше думати про нормальний облік спожитих послуг і ми всі врешті перейдемо до цивилізованої форми взаємовідносин з виробниками газу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *